Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Noc divadiel

          

 

Noc divadiel otvorí brány divadiel, kultúrnych centier a umeleckých škôl na Slovensku deviaty raz. Ponúkne výnimočné predstavenia, stretnutia s obľúbenými hercami a herečkami či iné netradičné zážitky. Tohtoročná Noc divadiel sa nesie v znamení česko-slovenskej spolupráce – na Slovensku Noc divadiel koordinuje Divadelný ústav v Bratislave a v Česku Institut umění – Divadelní ústav v Prahe. Noc divadiel sa koná každoročne, vždy tretiu novembrovú sobotu, keď program v divadlách na celom Slovensku plynie až do neskorej noci. Divadlá, kultúrne centrá, umelecké školy a ďalšie kultúrne priestory otvoria 17. novembra dvere a zákulisia počas večerných a nočných hodín, aby demonštrovali svoju otvorenosť novým podnetom a inšpiráciám.

 

Tento ročník Noci divadiel bude špecifický. Okrem dátumu, ktorý tohto roku pripadol na deň, keď si pripomíname udalosti Nežnej revolúcie, sa bude Noc divadiel niesť v česko-slovenskom duchu. Pri príležitosti 100. výročia vzniku Československej republiky bude témou Noci divadiel spolupráca českých a slovenských divadiel. Vzniká tak priestor napríklad na vzájomné hosťovanie súborov alebo iné aktivity spojené s výročím vzniku spoločného štátu.

 

Program Noci divadiel 2018 sa bude odohrávať v 28 slovenských mestách a vo viac ako 50 divadlách, kultúrnych centrách, umeleckých školách a kultúrnych priestoroch po celom Slovensku.

Semerovo sa v roku 2018 zapojilo do Noci divadiel už po šiesty krát.

Hlavný Program:

15:30hod. - Zatancujeme si s Úsmevom

15:35hod. - Príhovor, otvorenie Noci divadiel 2018 v Semerove

15:40hod. - Materská škola Semerovo so svojím predstavením

16:00hod. - Folklórna skupina Konopa z Kozároviec

16:40hod. - Premiéra novej divadelnej inscenácie Comedia Dell Arte

17:20hod. – Základmá škola so svojím predstavením

17:40hod. – Bánovskí seniory

18:30hod. - Za scénou - ako vyzerá divadelné zákulisie

19:00hod. - Spoločný potlesk divadiel, livestream Facebook

19:05hod. - Zaspomínajme si na Československých hercov, História divadelných predstavení pri príležitosti 100. výročia Československa

19:15hod. - Premiéra novej divadelnej komédie TY BUDEŠ MOJA! alebo Nevesta pre milionára

Sprievodný program - Chodba MKS: Výstava výrobkov z byliniek a ukážky výroby z byliniek, Výstava kuchárskych kníh, Ochutnávka sladkých bylinkových koláčov, videoprojekcie a fotografie z predstavení Divadla Úsmev, 5. ročníkov Noci divadiel v Semerove - výstava vo veľkej sále, Divadelná sieň slávy

 

       

 

Reportáž z Noci divadiel 2018 pre portál detskaskola.eu

 

Premiéra novej komédie Ty budeš moja! alebo Nevesta pre milionára - 2.časť

 

 

Noc divadiel 2018 (100.výročie vzniku Československa) - 1.časť

 

 

 

 

                           

 

Noc divadiel 2017 je 8.ročník noci otvorených brán divadiel a predstavení. Semerovo sa zapája aj tento rok do Noci divadiel :-)

 

 

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
7.ročník otvorených brán divadiel a predstavení: NOC DIVADIEL 2016, 19.november
 
Sedmospáči, prebuďte sa! To je motto siedmeho ročníka projektu Noc divadiel, ktorý spojí 19. novembra divadlá na Slovensku a po celej Európe. 
 
Noc divadiel 2016 je 7. ročníkom noci otvorených divadiel, kultúrnych centier, predstavení a výnimočných zážitkov. Európske podujatie prezentuje divadlo tvorivým spôsobom v netradičnom časovom rozpätí. Tento rok je do projektu zapojených 49 divadiel z 22 slovenských miest - Banská Bystrica, Bátovce, Bratislava, Budmerice, Kladzany, Košice, Malacky, Martin, Nitra, Nové Zámky, Prešov, Prievidza, Púchov, Semerovo, Senec, Soblahov, Tesáre, Topoľčany, Trenčín, Trnava, Zvolen a Žilina. Podujatie koordinuje Divadelný ústav Bratislava v spolupráci s divadlami na celom Slovensku.
 
Pre všetkých milovníkov divadla, malých aj veľkých, je pripravená komédia, dráma, balet, súčasný tanec, muzikál, kabaret, opera, horor, klasické inscenácie, rozprávky či bábkové divadlo. Okrem divadelných predstavení, premiér a viacerých hosťovaní inscenácií sa návštevníci budú môcť zapojiť do tvorivých dielní, navštíviť výstavy, vyhrať v divadelnom kvíze, alebo vypočuť si koncert. Návštevníci budú môcť diskutovať s tvorcami, objavovať zákulisie a skryté zákutia divadla, skúšať predstavenie, či zhliadnuť archívne videoprojekcie z predstavení a festivalov. 
 
„Noc“ sa koná každoročne, vždy tretiu novembrovú sobotu vo viacerých slovenských mestách súčasne. Slovenské divadlá otvoria svoje priestory počas večerných a nočných hodín, aby demonštrovali svoju otvorenosť novým podnetom, novým divákom a inšpirácii zvonku. Iniciátorom projektu Európska noc divadiel je chorvátska Noć kazališta. Stovky divadiel sa spoja v jednu spoločnú noc.
 
Počas Noci divadiel môže divák skúmať, objavovať, zapájať sa do diania či sa len príjemne usadiť, vnímať a nechať sa unášať po celú noc.
 
 
 
HLAVNÝ PROGRAM: 
 
16:00 – Kráčajme s Úsmevom 
16:05 – Oficiálne otvorenie Noci divadiel 2016
16:15 – Materská škola Semerovo so svojím predstavením O dvanástich mesiačikoch
16:45 – rozprávka Snehová kráľovná
17:20 – Slovenský večer s ľudovou hudbou (Gajdošská spevácka skupina z Veľkej Lehoty)
17:50 – Spomienka na Noc divadiel 2015 
17:55 – Zatancuj si s nami folklór
18:30 – Divák očami herca, herec očami diváka 
19:00 – Spoločný potlesk divadiel 
19:15 – premiéra muzikálu PERINBABA (2016)
22:15 – krst nového CD: Piesne z muzikálu Perinbaba 
23:00 - 4:00 – OLDIES party - DJ MIŠO OBRANEC 
 
Sprievodný program:
 
Výstava Bábik
Výstava diel Karola Plicku
Herci na fotkách, fotografie z predstavení 
Ochutnávka sladkých, slovenských dobrôt, Videoprojekcia z predstavení,
 
 
Viac info o programe nájdete na stránke: www.nocdivadiel.sk

 

 
 
 
 


Noc divadiel 2015 - 2.časť programu

Noc divadiel 2015 - 1.časť programu

Noc divadiel 2015 - 3.časť programu

 

 

Viac info o programe nájdete na stránke: www.nocdivadiel.sk

 

 

Pozvánka na Noc divadiel 2015 Semerovo - pozýva Charleyho teta, Jack a Charley

 

Pozvánka na Noc divadiel 2015 Semerovo - pozývajú sestry Zuza a Mara

 

Pozvánka na Noc divadiel 2015 Semerovo - pozývajú Marfuška a Macocha

 

Pozvánka na Noc divadiel 2015 Semerovo - pozývajú herečky zo Ženského Zákona

 

Pozvánka na Noc divadiel 2015 Semerovo - pozývajú Nastenka a Ivan

 

Pozvánka na Noc divadiel 2015 Semerovo - pozývajú Anička a Mišo

 

Pozvánka na Noc divadiel 2015 Semerovo - pozývajú herci z Charleyho tety

 

Pozvánka na Noc divadiel 2015 Semerovo - pozývajú Mrázik a Baba Jaga

 

Pozvánka na Noc divadiel 2015 Semerovo - pozývajú Vás aj najmenšie herečky

 

Pozvánka na Noc divadiel 2015 Semerovo - pozývajú Zbojníci a Ivan

 

TEŠÍME SA NA VÁS :-)

 

 

NOC DIVADIEL 2014

 

5.ročník noci otvorených divadiel, predstavení a výnimočných zážitkov. Divadlá sa spoja presne o 19.00 hod., keď vo všetkých naraz zaznie spoločný potlesk. Spoja nás aj herci. Dôkazom bude celonočná fotodokumentácia.

 

BANSKÁ BYSTRICA, BÁTOVCE, BRATISLAVA, KOŠICE, LUČENEC, MALACKY, MARTIN, NITRA, PREŠOV, PRIEVIDZA, PÚCHOV, ROŽŇAVA, SEMEROVO, SENEC, STARÝ TEKOV, TRENČÍN, TRNAVA, ZVOLEN, ŽILINA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Noc divadiel 2013 - 16.november 

 

Herci nespia! Príď sa presvedčiť. To je motto štvrtého ročníka projektu Noc divadiel, ktorý spojí 16. novembra divadlá po celej Európe. Noc divadiel 2013 je 4. ročníkom noci otvorených divadiel, predstavení a výnimočných zážitkov.

Ide o európske podujatie prezentujúce divadlo tvorivým spôsobom v netradičnom časovom rozpätí.

Tento rok sa do projektu zapojilo 40 divadiel z 15 slovenských miest, Banskej Bystrice, Bátoviec, Bratislavy, Košíc, Kremnice, Malaciek, Martina, Nitry, Prešova, Semerova, Senice, Trenčína, Trnavy, Zvolena a Žiliny. Podujatie koordinuje Divadelný ústav Bratislava v spolupráci s divadlami na celom Slovensku. Noc divadiel odštartuje aj tento rok telemost v živom vysielaní Slovenského rozhlasu.

Spojí tak naživo divadlá po celom Slovensku a poslucháči si budú môcť užiť atmosféru z rôznych javísk naraz. Divadlá sa spoja presne o 19.00 hod., keď vo všetkých naraz zaznie spoločný potlesk. Spoja nás aj herci. Počas Noci divadiel 2013 nedovolia „zaspať" žiadnemu divákovi. Dôkazom bude celonočná fotodokumentácia a zapojenie sa do samotnej akcie so sloganom Ani ja nespím! Herci hrajú a sa hrajú a tento rok sa môžu hrať aj diváci.

         

 

   

TOPlist